Gesty Japończyków

Być może zaskoczy Cię fakt, że Japończycy regularnie używają prawie 100 różnych gestów do komunikowania się z przyjaciółmi, kolegami i ogółem społeczeństwa. Japończycy polegają na gestach dłoni, aby przekazać wszystko, od podstawowych próśb po wyrażanie emocji i osobistych preferencji. Uważają surowe zachodnie gesty, więc Ci, którzy odwiedzają ten kraj, ale nie mówią po japońsku i mają nadzieję polegać na użyciu gestów, aby się zrozumieć, mogą popaść w niestosowne błędy, biorąc pod uwagę, że niektóre gesty mają przeciwne znaczenia. Niektóre popularne gesty rozprzestrzeniły się na całym świecie, czyniąc je bardziej rozpoznawalnymi, a nawet używanymi przez obcokrajowców; jednak w wielu przypadkach ich znaczenie zostało utracone lub błędnie zinterpretowane. Poznaj podstawowe informacje o gestach.

Wołanie kogoś

Kiedy ktoś Cię zawoła lub staniesz w kolejce i zostaniesz poproszony o przejście dalej, zobaczysz ten zachęcający ruch. Co zobaczysz: Ręka osoby będzie skierowana w dół z palcami z przodu. Wciągną palce do wnętrza dłoni, a następnie przyciągną je z powrotem do Ciebie.

Liczenie

Trzeba się tego dobrze nauczyć, ponieważ jest to dokładne przeciwieństwo zachodniego odpowiednika. Aby pokazać kwotę za pomocą rąk, zwykle wyprostowane palce wskazują kwotę. Z drugiej strony w Japonii to złożone palce określają ilość. Co zobaczysz: Kciuk złożony w dłoni z pozostałymi palcami wyprostowanymi oznacza jeden. Dwa jest pokazywane przez umieszczenie palca wskazującego na kciuku, przy jednoczesnym utrzymaniu pozostałych trzech prostych. Trzy palce na dłoni oznaczają trzy i tak dalej.

Pośrednio powiedz nie

W większości sytuacji mówienie NIE jest uważane za zbyt bezpośrednie, dlatego często zamiast niego używa się mowy ciała. Na przykład, jeśli dana osoba nie jest w stanie spełnić Twojej prośby, często kładzie otwartą dłoń z tyłu głowy, aby okazać niezadowolenie i wypuszczać powietrze między zębami (rodzaj ostrego oddechu). To przedstawienie zastępuje użycie słowa nie, wymagającego od odbiorcy zrozumienia niewypowiedzianego komunikatu. Co zobaczysz: Podczas gdy wiele hoteli lub podobnych pracowników nauczyło się odmawiać obcokrajowcom, aby uniknąć zamieszania, jedzenie na mieście lub zakupy są prawdopodobnie najbardziej prawdopodobnymi miejscami, w których można zobaczyć ten gest. Gest ręki na głowie jest częściej spotykany u mężczyzn, kobiety machają przed sobą ręką w przód iw tył. Bardziej zauważalny jest ich oddech i wyraz żalu na twarzy.

Więcej przeczytasz w artykule: Japońskie gesty co oznaczają