Pies – Twój najlepszy przyjaciel.

Nie od dziś wiadomo, że pies to najlepszy przyjaciel człowiek. Dla swojego właściciela jest w stanie zrobić wiele. Coraz więcej ludzi wybiera psa jako towarzysza ich rodziny. Jednak musimy pamiętać, że to żywa istota i musimy się nią odpowiednio zaopiekować. Każde zwierzę to nie tylko przyjemność z wspólnych zabaw, ale także obowiązki, o których nie możemy zapomnieć. Dlatego decyzja o posiadaniu zwierzaka musi być przemyślana, a nie podjęta pod wpływem impulsu.

Jak przygotować się przed zakupem psa?

Kiedy już zdecydowaliśmy się na psa to pora podjąć decyzję czy kupujemy małe szczenię czy przygarniamy psiaka ze schroniska. To, którą opcję wybierzemy zależy już tylko od nas. Przed zawitaniem do naszego domu zwierzaka musimy wyposażyć się w niezbędne rzeczy, bez których ani rusz. Najlepiej w tym celu odwiedzić dobry sklep zoologiczny lub zamówić wszystkie rzeczy przez internet. Podstawowym produktem, który musimy kupić jest karma dla psów. Nasz pupil będzie musiał coś jeść, a nie zaleca się karmić go tym co sami spożywamy. Do wyboru mamy karmy suche ora mokre. Najlepiej kupić dwa rodzaje i podawać je zamiennie. Niezbędna będzie także smycz. Jeżeli jest to mały szczeniak to sprawdzą się tutaj szelki, natomiast u większych zwierząt obroża. To do tych elementów zapinamy smycz i możemy wyjść z psiakiem na spacer. Legowisko, czyli miejsce przeznaczone tylko i wyłącznie dla psa także powinno znaleźć się na liście psiej wyprawki. Obojętne czy pies będzie dzielił z nami łóżko czy też nie taki swój prywatny azyl powinien posiadać. Koniecznie zakup też miski. Możesz zakupić dwie pojedyncze miski na pokarm i wodę lub jedną podwójną. Wielkość ich zależy od wielkości naszego czworonoga oraz od ilości jedzenia jaką potrzebuje w ciągu dnia skonsumować.

Pies to obowiązek.

Nie możemy zapomnieć, że pies to nie zabawka. To żywe stworzenie, które tak samo jak my czuje. Posiadanie psa to nie tylko fajna zabawa, czy rozrywka, ale obowiązki i opieka. Pies potrzebuje ruchu. Nawet kanapowiec potrzebuje wyjść na spacer przynajmniej dwa razy dziennie, aby załatwić swoje potrzeby fizjologiczne. Ponadto większość psów potrzebuje po prostu spożytkować swoją energię ( spacery, zabawy na dworze). Musimy także regularnie psa karmić, nie możemy zapomnieć nasypać mu do miski jedzenia. Dbać o jego higienę. Należy zwierzę kąpać, szczotkować oraz niektóre rasy szczególnie pielęgnować. Szczepienia zwłaszcza psów są bardzo ważne. Najważniejszym z nich jest szczepionka przeciw wściekliźnie, która ważna jest tylko rok. Pies to nasz towarzysz, dlatego nie będzie czuł się dobrze pozostawiony na całe dnie albo noce sam sobie. Musimy z nim przebywać, bo zwierzak uwielbia nasze towarzystwo.

 

Zanim kupisz psa, dwa razy się zastanów czy jesteś przygotowany na taką decyzję. Jeśli tak to najpierw kup wyprawkę ( niezbędnik jaki musisz posiadać) i dopiero przywieź zwierzaka do domu. Pamiętaj, że pies to Twój najlepszy przyjaciel i na takie traktowanie zasługuje.