Jakie zwierzęta można trzymać w domu?

Zwierzęta, podobnie z resztą jak muzyka, łagodzą obyczaje. Panuje w społeczeństwie powszechne przekonanie na temat tego, że osoby posiadające zwierzęta mają łagodniejszą naturę i dobre serce. Czy tak jest w każdym przypadku – temat ten jest niezwykle dyskusyjny, zwłaszcza patrząc na warunki, w jakich wiele zwierząt przebywa. Jakie zwierzęta można trzymać w domu?

Pies wierny przyjaciel człowieka

Psiak zdaje się, że jest na czele listy zwierząt przystosowanych do życia w mieszkaniu. Są oczywiście rasy, które nie nadają się do tego, aby trzymać je w bloku. Np. Husky wymaga dużo ruchu i w małym mieszkaniu będzie się męczył. Jeżeli chcesz mieć psa w mieszkaniu, to zdecyduj się na rasę niewielką. Zwróć też uwagę na to, aby psiak miał odpowiedni charakter. Zwierzęta cierpiące na lęk separacyjny są bardzo uciążliwe dla sąsiadów.

Kot w mieszkaniu

Jeżeli nie masz czasu na to, aby wychodzić z psem na długie spacery kilka razy w ciągu dnia, to pomyśl o przygarnięciu kota. Pamiętaj jednak o tym, że nie każdy kot to milusiński przyjaciel, który da się głaskać o każdej porze dnia i nocy. Koty to zwierzęta z charakterem – niektóre z nich wolą trzymać się na odległość od człowieka i to one decydują o tym, kiedy dać się pogłaskać.

Pająki niejadowite – oryginalny pomysł na zwierzaka w domu

O ile z psami czy kotami hodowanymi nawet w niewielkich mieszkaniach w blokach, można spotkać się bardzo często, o tyle właścicieli pająków jest znacznie mniej. Okazuje się jednak, że taki zwierzak to doskonałe rozwiązanie dla osób uczulonych na sierść! Oczywiście, pod jednym warunkiem – nie można cierpieć na arachnofobię. Co to takiego jest arachnofobia? To paniczny lęk przed pająkami – zarówno tymi jadowitymi, jak i niejadowitymi. Pająki niejadowite są nie tylko zwierzętami hodowlanymi. Z tymi niewielkimi żyjątkami można spotkać się niemal na każdym kroku. Często nawet nie zdajemy sobie sprawy z ich obecności w naszym domu, dopóki nie natkniemy się przypadkiem na utkaną przez nie sieć.