Gotowanie to pasja

Pożywienie dla ludzkiego organizmu odgrywa bardzo istotną role. Bez niego nasz organizm nie jest w stanie prawidłowo funkcjonować, a nawet przeżyć. Wraz z pokarmem dostarczamy naszemu organizmowi niezbędne składniki odżywcze oraz energię do prawidłowego rozwoju psychofizycznego.

Pożywienie ma znaczenie.

To jak wygląda nasza dieta i spożywane posiłki ma ogromy wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Istotną rolę odgrywa tutaj nie tylko jakość posiłków, ale ich ilość i częstotliwość. Zdrowiej dla nas jest spożywanie częstszych posiłków ( 4-5 ) w ciągu dnia z zachowaniem odpowiedniego odstępu czasowego ( ok 3 h) niż najedzenie się raz do syta. Częste spożywanie pokarmów w mniejszych ilościach nie obciąża tak bardzo naszego układu pokarmowego. Istotne jest, aby jedzenie, które spożywamy było bogate w składniki odżywcze i energetyczne oraz pokrywało dzienne zapotrzebowanie na te składniki. Dlatego nasza dieta powinna być różnorodna i dobrze zbilansowana.

Gotowanie to pasja.

Dla wielu z nas gotowanie to pasja, którą ciągle rozwijamy. Tworzenie nowych potraw, połączeń smakowych sprawia nam ogromną radość. Jest to także fajna opcja na spędzenie czasu we dwoje ( przygotowanie wspólnie kolacji może okazać się całkiem przyjemne) lub rodzinne (gotowanie z dziećmi nie tylko sprawia ogromną frajdę, ale też uczy nasze pociechy i zbliża nas do siebie). Teraz mamy ogromny dostęp do różnego rodzaju przepisów . Internet, książki, czasopisma są aż nimi przesiąknięte i dostępne na wyciągnięcie ręki. Tak naprawdę w zaciszu naszej kuchni możemy przygotować potrawy z najróżniejszych zakątków świata. Nie bójmy się nowości i eksperymentowania. Bądźmy otwarci na nowości jakie ciągle pojawiają się w kulinariach.

Co jeśli nie mamy czasu na gotowanie?

Dla bardzo zapracowanych i zabieganych osób, które nie są wstanie wygospodarować na tyle wolnego czasu, aby samemu przygotować smaczne i zdrowe posiłki też jest rozwiązanie. Jakie ? Otóż gastronomia, a dokładnie lokale gastronomiczne – restauracje oferują całkiem sporą ofertę daniową. Wiele firm posiada w swoim menu atrakcyjne oferty dań dnia. Co to takiego? Jest to pełny zestaw obiadowy składający się z zupy oraz drugiego dania w naprawdę przystępnej cenie. Wiele osób bardzo często korzysta z takich ofert, gdyż jest to dla nich nie tylko korzystne czasowo, ale także finansowo. Lokale oferują też swój własny catering, czyli dowóz gotowych posiłków pod wskazany adres. Z tego typu zamówień korzystają głównie firmy zamawiające posiłki dla pracowników. Coraz więcej firm gastronomicznych oferuje także pełne wyżywienie całodniowe ( śniadanie, obiad, kolacja) z dowozem pod wskazany adres.

[h5] Zdrowe odżywianie ma ogromny wpływ na funkcjonowanie naszego organizmu. Zapobiega wielu chorobą zwłaszcza cywilizacyjnym ( otyłość, miażdżyca, nadciśnienie). Wpływa także na prawidłową pracę naszego układu nerwowego. Jedzenie to podstawowa czynność życiowa każdego żywego organizmu. Dzięki dostarczonym składnikom odżywczym z pożywieniem jesteśmy w stanie prawidłowo funkcjonować.[/h5]