Nasz własny Lifestyle

Z terminem lifestyle spotykamy się bardzo często w różnych dziedzinach naszego życia. W dosłownym znaczeniu oznacza styl życia jaki prowadzimy. Jest to pojęcie bardzo szeroko rozumiane. Świadczy o tym chociażby jego wiele elementów składowych.

Co to tak naprawdę za styl?

Z terminem lifestyle spotykamy się teraz na każdym kroku. Co on tak naprawdę oznacza? To nic innego jak styl życia jaki prowadzimy. Składa, się na niego wile czynników takich jak np. : inspiracje, jedzenie, podróże, ubrania, kosmetyki, dieta, relacje z innymi, przyjaźnie, aktywność fizyczna, praca oraz wiele innych czynników, które nas otaczają. To właśnie nasz styl życia oddaje to kim jesteśmy, w pewien sposób nas charakteryzuje oraz wyróżni od innych. Każdy bowiem ma swój styl, gdyż każdy z nas jest inny. Czasem zdarza się, że taki sam styl życia dzielą ze sobą poszczególne grupy osób. Kultura ma ogromny wpływ na nasz styl, można rzec, że codzienne obycie się z nią go kształtuje.

Na czym ten styl polega?

Styl ten odzwierciedla nic innego jak nasze życie codzienne. Jest taka prezentacja samego siebie oraz tego jak postrzegają nas inni ludzie. To pokazanie na zewnątrz naszego wnętrza : pasji, relacji z innymi, motywacji, pragnień oraz potrzeb oraz tego co nas otacza ( życia codziennego): diety, rodziny, urody, pracy, otoczenia w jakim funkcjonujemy na co dzień.

Gdzie spotykamy się z tym pojęciem?

Ostatnimi czasy w sieci jak grzyby po deszczu wyrastają coraz to nowsze blogi lifestalowe. Znane i mniej znane blogerki oraz blogerzy dzielą się z nami swoim stylem życia. Przedstawiają nam swoje wzorce, inspirują do pewnych zachowań ( np. zdrowego odżywiania się czy dbania o formę fizyczną). Dużą popularnością cieszą się również lifestalowe sesje zdjęciowe. Nie są one przerysowane. Pokazana jest na nich nasza naturalna uroda w scenerii życia codziennego. Taka fotografia to tak jakby uchwycona chwila naszego życia ( zwykłe ubrania, zwykły makijaż, zwykła sceneria).

Czy styl można sobie wyrobić?

Oczywiście styl jak najbardziej można sobie wyrobić. Jest to proces długotrwały, czasem nasz własny styl kształtuje się latami. Wpływa na niego wszystko to co nas otacza w życiu codziennym. Zdarza się także, że z czasem zmieniamy tok myślenia, podejścia i zaopatrywanie się na poszczególne sprawy, a tym samym zmieniamy swój własny styl. Jesteśmy tylko ludźmi, zmiany są w pewien sposób wpisane w naszą naturę. Sprawdza się tutaj pewne śmieszne powiedzenie, że ,,tylko krowa nie zmienia poglądów”.

Każdy już on maleńkości posiada swój własny oryginalny styl. Na przełomie czasu dojrzewa on i kształtuje się. Wpływ na to mają czynniki znajdujące się w naszym najbliższym otoczeniu. To ona głównie nasz kształtują. Często patrzymy na styl życia innych. Szukamy w nich inspiracji oraz czegoś nowego co moglibyśmy wprowadzić do naszego. Takie inspiracje czasem bywają bardzo korzystne dla nas ( np. zdrowsza dieta, aktywniejszy tryb życia).