Znaczenie kolorów i bukietu o nieparzystej liczbie kwiatów.

Mimo że znaczenia związane z kwiatami istniały od zarania dziejów, sam termin “język kwiatów” pojawił się w potocznym obiegu na początku XIX wieku.

Informacje o symbolice – wszystko, co powinieneś wiedzieć o symbolice kolorów kwiatów.

  1. Czerwień jest synonimem namiętności, zarówno miłości jak i gniewu. Kiedy dajesz czerwone kwiaty, próbujesz pokazać żarliwość swoich uczuć.
  2. Biały to kolor, który wyraża czystość i niewinność. Podarowanie białej róży jest więc symbolem czystej, platonicznej miłości. Jest to idealny kwiat, który możesz podarować swojej mamie na Dzień Matki.
  3. Fiolet jest symbolem delikatności i miękkości. Oznacza również wyrażanie głębokich uczuć.
  4. Żółty to kolor kojarzony z sukcesem i szczęściem w ogóle. Podarowanie komuś żółtych kwiatów może symbolizować radość z życia z tą osobą. Ale dla innych, żółte kwiaty wyrażają również niewierność i zdradę.
  5. Różowy jest również wyrazem delikatnej i czułej miłości, w przeciwieństwie do ognistej czerwieni.
  6. Kolor pomarańczowy jest idealny, jeśli chcesz wyrazić radość, jak na przykład w przypadku narodzin dziecka.

Dlaczego warto podarować bukiet z nieparzystymi numerami?

Zwyczajem jest, aby zawsze dawać nieparzystą liczbę kwiatów do bukietów składających się z mniej niż 12 kwiatów. Skąd taki zwyczaj? Istnieje kilka potencjalnych odpowiedzi na to pytanie. Liczby nieparzyste nie są podzielne na równe części. Wręczając bukiet, który respektuje tę zasadę, gwarantujesz odbiorcy, że nie podzieliłeś bukietu kwiatów na pół: jeden dla ukochanej, drugi dla kochanki.
Inna legenda mówi, że ostatni kwiat jest wskaźnikiem dla obdarowującego. Dając bukiet jako prezent, będzie trzymał ten jeden kwiat, który pozwoli mu wiedzieć, kiedy bukiet zwiędnie. Następnie będzie on mógł przygotować nowy i tak dalej…