Domowe spa DIY

Kto z Nas nie miałby ochoty na pełen odpoczynek, bez jakiegokolwiek pośpiechu, stresu oraz nerwów, w salonie SPA. Pełen relaks wraz z zabiegami, które odprężają, pobudzają wewnętrzną energię, koją zmysły, a dodatkowo zapewniają wiele wspaniałych zalet dla zdrowia skóry, a także duszy. Odpoczynek jest przyjemną przerwą od zabieganej, codziennej rzeczywistości. By efekt pobytu utrzymywał się przez długi okres czasu zalecane jest, by wykonywać zabiegi co jakiś czas – to jednak generuje wysokie koszty. Przyjemność w postaci profesjonalnych peelingów wykonywanych w salonach SPA I kosmetologicznych lub drogich, dostępnych w sklepie, maseczek do twarzy może okazać się bardzo kosztowna. Dobrym I tak samo skutecznym sposobem są dom owe maseczki DIY. Poniżej przedstawiamy parę sprawdzonych przepisów, które możesz zrobić w domu I cieszyć się ich efektami już teraz.

Przepisy na domowe maseczki DIY:

  1. Maseczka nawilżająca z awokado lub banana
    Jest to szybka, stosunkowo tania I działająca metoda na nawilżenie twarzy. Przepis jest bardzo prosty: zgniatamy na gładką masę awokado lub banana I nakładamy ją na twarz, Po 15 minutach zmywamy maseczkę ciepłą wodą, a następnie cieszymy się efektami.
  2. Odżywiająca maseczka
    Dobre właściwości regenerujące posiada miód, a dodatkowo jego cechą charakterystyczną jest działanie antybakteryjne, co sprawia, że Nasza cera stanie się odżywiona oraz rozświetlona. Do przygotowania tej maseczki potrzebujemy tylko łyżeczkę miodu, który nakładamy na zwilżoną skórę. Po 20 minutach wystarczy, że zmyjemy pozostałości ciepłą wodą I gotowe – możemy cieszyć się odżywioną skórą.
  3. Oczyszczająca maseczka do tłustej cery
    Węgiel aktywny stosowany jest dość często w wielu rodzajach maseczek do twarzy. Oprócz redukowania nadmiaru sebum, oczyszcza, a także usuwa wągry. Wykonanie domowego zabiegu jest bardzo proste – wystarczą 2 tabletki węgla aktywnego oraz łyżeczka jogurtu naturalnego, a wszystko łączymy w jedną masę I nakładamy na skórę twarzy. Po około 15 minutach zmywamy maseczkę ciepłą wodą.