Siatkówka reprezentacja Polski po meczu z Serbią

Rok 2021 przynosi ciekawostki ze świata siatkówki. Z uwagą śledzimy każdy mecz naszych reprezentantów. Sport ma to do siebie, że łatwo jest spaść nawet z samego szczytu tabeli. Jak wygląda obecna sytuacji reprezentacji Polski w siatkówce? Informacje.

Serbia pokonana jednak to nie dało Polakom gwiazdki lidera w grupie. Pierwsze miejsce nadal jest zagrożone, mimo, że Polska wygrała w pięciu setach z Serbią 3:2. Grupa A jest wypełniona mocnymi zespołami siatkarskimi. Dlatego wynik: 25:21, 23:25, 2-:25, 25:20 i 16:14, nie daje jeszcze awansu Polaków na pierwsze miejsce w tabeli.
Serbia była notowana jako dość dobry zespół siatkarski, z wieloma dokonaniami na koncie. Polska reprezentacja siatkówki rozpoczęła grę z Serbami od zwycięskiego seta. Drugi set oddała w ręce przeciwników ale przegrała zaledwie o trzy punkty. Trzeci set poszedł jeszcze trudniej, w końcu doszło do 5. punktowej przewagi Serbów. Za to dwa pozostałe sety to mistrzowska gra reprezentacji Polski w siatkówce.

Dzięki takiemu obrotowi spraw polska reprezentacja siatkarska ma możliwość awansu na pierwsze miejsce w grupie A. Mistrzostwa Europy są w zasięgu naszych siatkarzy. W czasie, gdy Polacy wylądowali już na drugim miejscu swojej grupy, Serbia zagrała mecz z Belgia, z którą wygrała i tym samym przejęła pozycję 1 w grupie A. A Belgia wygrywając z Grecją wylądowała tuż za Polakami na 3. Miejscu.
Miłośnikom siatkówki, szczególnie bojów toczonych przez polskich reprezentantów siatkówki, pozostaje trzymanie kciuków za pierwsze miejsce naszych ulubieńców. Możemy przypuszczać, że Polacy awansują na pierwsze miejsce, ponieważ to właśnie z Serbią, która teraz jest pierwsza, Polacy poradzili sobie bardzo dobrze.