Siatkówka ME 2021

W 2021 roku w ME miało miejsce wiele ciekawych rozgrywek siatkarskich, które wzbudziły wiele emocji, ponieważ skutkowały zaskakującym wynikiem. Siatkówka jest sportem bardzo lubianym. To ten sport wzbudza emocje, mimo, że sportowcy niekoniecznie biegają po boisku, chociaż i takie sytuacje mają miejsce. Ciekawe informacje.

Sensacyjnym momentem na ME w 2021 roku był mecz w 1/8 finałów mistrzostw Europy siatkarek, w którym Bułgarki odpadły turnieju już na tak wczesnym etapie. Przypomnijmy, że parę tygodni temu to właśnie Bułgaria pokonała Polskę. Na dalszym etapie turnieju nie będzie już takiej możliwości. Polki przeszły dalej, a Bułgarki przegrały.
Innymi sensacjami są sytuacje Szwedek oraz Holandii. Szwedki grały do tej pory na ME słabo, więc każdy dziwił się, gdy wyszły z grupy podczas turnieju i to grając tylko trzy sety. Szwedki pokonały właśnie Bułgarki, które wcześniej pokonały Polki. Sport jest nieprzewidywalny, więc można spodziewać się nawet ogólnej wygranej Szwedek, chociaż nie jest to prognoza, którą wskazuje gra tej reprezentacji.
To pierwszy raz jak siatkówka szwedzka odgrywa tak dużą rolę w mistrzostwach Europy. W 1983 roku osiągnęły Szwedki w siatkówce 12 miejsce i to był ich największy sukces. Dlatego rok 2021 będzie historycznym rokiem dla szwedzkiej siatkówki. To najlepszy wynik od bardzo wielu lat.