Próbuj, a nie pożałujesz!

Jedzenie to również część kultury!

Każdy kraj ma swoje obyczaje i każde z nich różnią się pod wieloma względami. Florencja ma to do siebie, że nie tylko posiada nietypowe widoki, ale również jedzenie. Nie dość, że posiłki są podawane w ,,toskańskim wydaniu’’, można jednocześnie celebrować, dobrze się przy tym bawiąc. W ten sposób taka hala nie tylko się wyróżnia, ale można powiedzieć, że jest to ich wizytówką.

Przyprawy warte spróbowania!

Dla turystów nie będzie to trudne, aby znaleźć to miejsce. Stoi dokładnie na tyłach znanego mercato centrale florencja, tam są wyrabiane przede wszystkim wyroby skórzane, które z roku na rok są modne. Nie tylko o te stanowisko warto ,,zahaczyć’’, ale również warto mieć na uwadze zakup lokalnych produktów, a w tym wędlin, salami, sera pecorino toscano, oraz niesłonego chleba, który będzie idealnie pasował do tego, aby wykonać tzw. bruschettę. Z pewnych źródeł można również zauważyć, że ryby są często rekomendowane we Florencji, a zwłaszcza te, które są smażone na kwiatach cukinii, wraz z kawałkami panierowanej polenty.

Lokalna kuchnia – czyli jak zjeść nie za drogo, poznając ich zwyczaje kulinarne

Wiadomo, że w momencie, gdy decydujemy się na podróż do obcego kraju, nie tylko zależy nam na tym, aby poznać te sławne miejsca, o których dużo się mówi, ale najlepiej większość z nich. Cała kultura jest najciekawsza, włączając w to też religie, zwyczaje, a zwłaszcza kuchnię, tak jak u nas np. jest tradycją jeść schabowego z ziemniakami i burakami. U nich natomiast również są takie dania, które należy wręcz spróbować. mercato centrale florencja posiada takie ciekawe dania, jak m.in.: bistecca alla fiorentina, trippa alla fiorentina (czyli inaczej flaki), jak również panino al lampredotto. Na mały głód można wybrać talerz serów, sushi, talerz wędlin, hamburgery, kanapki, oczywiście mają zupełnie inny smak, niż te klasyczne mięsa i inne wyroby. Najlepsze w tym wszystkim jest to, że każdy znajdzie coś dla siebie w przyzwoitej cenie, gdyż Florencja sama w sobie nie jest tanie. Natomiast targi są dobrym miejscem do tego, aby degustować, kupować, poznać smaki.