Tego nie rób na siłowni!

Inicjując treningi siłowe, trzeba się liczyć z tym, że trzeba spełniać określone reguły zachowania. W ten sposób nie tylko uzyskamy optymalne rezultaty ćwiczeń, ale też nie będziemy przeszkadzać osobom postronnym. Nie każdy wie jak postępować na siłowni. Dlatego też w niniejszym tekście wychodzimy naprzeciw tym osobom i podpowiadamy czego nie robić na siłowni. Zapraszamy do lektury.

Ład przede wszystkim

Warto pamiętać, że nie jesteśmy jedynymi użytkownikami danego sprzętu. Z tego też powodu należy zawsze odkładać go na swoje miejsce. W ten sposób ułatwi życie innym ćwiczącym.

Bezproduktywne zajmowanie urządzeń

Wykonując jakieś ćwiczenie z przerwami, warto pamiętać, że ten nasz bezproduktywny czas może posłużyć innym. Zatem ustąpmy miejsca!

Nie rzucamy obciążeniem

W pewnych okolicznościach rzucanie ciężarami ma rację bytu, lecz na ogół nie jest to zalecane. Może więc warto zmniejszyć obciążenie, jeśli nie mamy siły odstawić sztangi spokojnie na miejsce?

Zachowujemy się cicho

Jasne wszyscy wiemy, że optymalne oddychanie to jeden z istotniejszych elementów ćwiczeń siłowych. Jednak wcale nie oznacza, że jednocześnie musimy przy każdym powtórzeniu
wydawać z siebie głośny ryk. Gdyby robił tak każdy ciężko, byłoby wytrzymać na siłowni.

Klub fitness to nie miejsce na telefon

Do ćwiczeń telefon nie jest na potrzebny i najlepiej go zostawić w szatni. W końcu prowadzenie głośnych rozmów telefonicznych może rozpraszać współtowarzyszy ćwiczeń. Wyjątkiem może być tylko jedynie fakt, kiedy telefon służy nam jako przenośny odtwarzacz muzyczny. W tym przypadku nie zapomnijmy jednak o zestawie słuchawkowym.

Odpowiedni strój

W przypadku klubów fitness nie ma jakiś szczególnych restrykcji w kwestii ubioru. Oczywiście najlepszy jest strój sportowy dający swobodę ruchu i będący jednocześnie przewiewnym. Na pewno warto zrezygnować z ekstrawaganckich strojów, jakie mogą rozpraszać innych ćwiczących.

Mamy nadzieję, że lektura tego wpisu pomoże wpoić sobie zasady postępowania na siłowni. Dzięki temu wizyta w takim miejscu będzie samą przyjemnością.