Pionierzy wśród marek samochodów

Samochód to jeden z najbardziej popularnych środków transportu. Wiele z nas nie wyobraża sobie wręcz codziennego życia bez niego. Dawniej był on uważany za luksus dzisiaj za standard. Istnieje wiele marek samochodów na świecie. Jedne są mniej rozpoznawalne inne bardziej. Samochody, które są najbardziej rozpoznawalne i kupowane od wiele lat to m.in. mercedes oraz BMW.

Kilka słów o mercedesie

Mercedes wielu z nas kojarzy się z czymś premium. Pierwszy samochód tej marki zawitał do Polski w 1904 roku. Był to pojazd dwucylindrowy o mocy 16 KM i należał do Stanisława Wieczorka, kupca z Krakowa. Bardzo szybko samochód marka ta zyskiwała na popularności. Mercedesa posiadał także Wojciech Kossak, który swój samochód uwiecznił na płótnie. Czasy mijały , a Mercedes– Benz jest nadal jedną z najbardziej prestiżowych marek. Posiada modele ponadczasowe : klasa C, E oraz S, ale także nowsze perełki : GLA, GLC, CLA , CLS czy GLB.

Samochód marzeń

Aż 8 na dziesięciu Polaków zapytanych jaki jest ich samochód marzeń wskazało właśnie mercedesa. Świadczy to o zaufaniu jaką ta marka została przez nas obdarzona. Marka ta bardzo prężnie się rozwija i wprowadza coraz to nowsze udoskonalenia i technologie. Marka ta opatentowała seryjne poduszki powietrzne, napinacze pasów czy system wspomagania hamowania. Ciągle udoskonala wnętrza oraz aerodynamikę swoich pojazdów. Tak naprawdę to sami nie wiemy czym nas jeszcze zaskoczy.

Kilka słów o BMW

Historia tej marki rozpoczęła się w 1916 roku i trwa do dziś. Założyciele tej marki zaczynali od produkcji samolotów dopiero po pewnym czasie produkowali także samochody. Logo nawiązuje właśnie do śmigła samolotu, barwy do Bawarii gdzie wszystko się zaczęło. W 1923 roku ukazał się pierwszy motocykl marki BMW, natomiast w 1933 pierwszy model samochodu – seria 303. Marka ta jest już od ponad 100 lat na runku i cieszy się dużym zaufaniem klientów. Jej kultowe modele to najsłynniejsza 3 , która przeszła wiele modyfikacji i liftingów. Obecnie coraz więcej na naszych drogach pojawia się luksusowych suwów tej marki. Hasło reklamowe tej marki brzmi „BMW radość z jazdy”. Kto chodź raz miał przyjemność usiąść za kółkiem tego samochodu może to potwierdzić. Nie ważne czy lubisz auta sportowe czy rodzinne , limuzyny czy kabrio, z niskim podwoziem czy podwyższonym to w tej marce znajdziesz coś dla siebie. Posiada ona szeroką ofertę modeli i ciągle ją poszerza o jeszcze doskonalsze nowości motoryzacyjne.

To jaką markę wybierzemy i jaki model to już tylko od nas zależy. Znaczenie ma też fakt czy posiadamy dzieci czy nie. Na rodzinne podróże wybierzemy samochody luksusowe i rodzinne ( pojemny bagażnik), a nie np. auta typowo sportowe czy kabriolety. Pod uwagę bierze się także fakt czy auto ma nam służyć w trasę czy po mieście. Po mieście zdecydowanie sprawdzą się mniejsze modele ( zdecydowanie łatwiej będzie nam zaparkować). Marek i modeli jest mnóstwo tak, że naprawdę jest w czym wybierać.