Audi i jego historia oraz modele.

Audi to marka modeli aut, która obecnie góruje na rynku, jej wspaniałe modele przemierzają szosy, autostrady, spełniają wszystkie wymagania kierowców. „ W dwóch rzeczach facet nigdy nie powie, że jest zły. W seksie i jeździe samochodem.” Stirling Moss

Krótka historia o powstaniu marki audi.

Historia powstania Audi sięga roku 1909, gdzie to założycielem stał się August Horch. Nazwa to inaczej przełożone z łaciny nazwisko założyciela Horcha. Sławę audi przyniosło uczestnictwo w wyścigach rajdowych, które zdobyło najlepsze miejsce kilka razy z rzędu, przez kilka lat.

Rok 1910 to pierwsze dwa modele pod nazwa Audi Typ A 10/22 KM, oraz Audi Typ B 10/28 KM. Kolejne modele to Audi Typ M, powstał w roku 1924, a Audi Typ K to model z roku 1921.

Rok 1946 – 1968

Po wojnie Auto Union AG zmienia nazwę, produkuje samochody pod nazwą VEB Automobilwerk Zwickau, przyczyna stali się sowieci. Rok 1949 to powrót do poprzedniej nazwy, rekonstrukcja spółki w nowym miejscu przez starych pracowników.

Kolejny rok to sprzedaż udziałów w procentach. Ok. 58, a później całe 100% przez Daimler – Benz AG. Brak efektów powoduje, że spółkę przejmuje Volkswagen AG. Volkswagen przejmuje wszystko łącznie 100% udziałów, logo firmy, czyli cztery pierścienie. Pod każdym z pierścieni kryje się nazwa marki, czyli Audi, DKW, Horch, Wanderer.

Nagrody dla Audi.

Wyróżnić można takie nagrody, jakie otrzymała koncern Audi jak na przykład:

  • Audi A6 – World Car of the Year – 2005
  • Audi RS 4 – World Performance Car, Audi TT World Car Design of The Year – 2007
  • Audi R8 – World Performance Car, Audi R8 World Car Design of The Year – 2008
  • Audi R 8 V 10 – World Performance Car – 2010
  • Audi A3 – World Car of The Year – 2014

Audi otrzymało najlepsze nagrody, powtórzyło się to kilkakrotnie. Z tego też względu, że każdy model to solidność, rzetelność i uczciwość względem kierowcy, pasażerów, bezpieczeństwo, wysoka estetyka, oraz jakość.

Na zakończenie wypada stwierdzić, że Audi to najlepsza marka aut na świecie, staje w czołówce najbardziej wyrafinowanych producentów, którzy rok w rok oferują coraz to nowsze modele, sprzedają niezliczone ilości egzemplarzy, spełniaja najśmielsze oczekiwania rynku motoryzacyjnego.