Jak dbać o powłokę ceramiczną na karoserii?

Wielu właścicieli samochodów chce jak najlepiej zadbać o wygląd zewnętrzny samochodu. Podczas częstego użytkowania samochodu może dochodzić do zarysowań pojazdu, które są szczególnie widoczne przy klamkach pojazdu. Czy istnieje dobry sposób na zabezpieczeniu pojazdu przed niechcianymi rysami? Tak! Koniecznie sprawdź jak wykorzystać powłokę ceramiczną, która zabezpieczy twoją karoserię i zapewni jej doskonały wygląd na lata.

Czym charakteryzuje się powłoka ceramiczna?

Z roku na rok możemy zauważyć, że lakier na naszych samochodach jest coraz cieńszy i coraz słabszy. Jest to związane z unijnymi dyrektywami dotyczącymi ochrony środowiska, które wykreśliły niektóre substancje konserwujące karoserię. Preparatem, który nie został jednak włączony na tą listę, jest substancja, która wnika w lakier samochodu i zabezpiecza lakier przed niechcianymi zarysowaniami. Pomimo tego, że warstwa zabezpieczająca ma grubość tylko kilku mikronów, to doskonale sprawdzi się jako dodatkowa warstwa karoserii.

Jak nałożyć warstwę ceramiczną na karoserię samochodu?

Ceramika do auta jest jedną z usług proponowanych przez salony car detailing. Aplikacja warstwy ceramicznej zaczyna się dużo wcześniej, czyli od dokładnego oczyszczenia samochodu z zabrudzeń, ale też innych warstw np. oleju, który został nałożony na lakier samochodu podczas pielęgnacji. To, co jest najważniejsze, to ceramika do auta przylega tylko do lakieru samochodowego i jeśli na karoserii znajduje się zabrudzenie lub inna warstwa materiału, to niestety cały wysiłek pójdzie na marne. Drugi etap to poddanie samochodu renowacji i nie dotyczy to tylko samochodów używanych. Nowe samochody mogą również posiadać drobne zarysowania, które mogą pozostać widoczne po nałożeniu warstwy ceramicznej. Firma car detailing specjalizująca się w tego typu usłudze na pewno doskonale przygotuje samochód do takiej usługi. Ostatnim elementem jest nałożenie samej powłoki ceramicznej. Na tym etapie należy rozprowadzić równomiernie certyfikowany płyn na oczyszczonej powierzchni samochodu. Następnie samochód musi odczekać około 12 godzin, aby ponownie wyruszyć w drogę.

Jak pielęgnować powłokę ceramiczną samochodu?

Warstwa ceramiczna jest bardzo łatwa w czyszczeniu i użytkowaniu. Przede wszystkim raz w tygodniu warto opłukać samochód zwykłą wodą, aby zachować wartości hydrofobowe, ale również, żeby zmyć niewielkie warstwy brudu, które mogą osiadać na karoserii. Jeśli planujesz wyczyścić samochód, to warto zaopatrzyć się w preparaty przeznaczone do ceramiki do auta oraz delikatną gąbkę lub ściereczkę z mikrofibry, która nie naruszy cienkiej warstwy zewnętrznej. Szczegółowe informacje na temat pielęgnacji samochodu z warstwą ceramiczną możesz otrzymać od naszych pracowników.

Powłoka ceramiczna jest bardzo popularną usługą w zakresie zabezpieczenia karoserii przed zarysowaniami. Zabieg ten przeprowadzany z salonie car detailing jest bezpieczny dla samochodu i zapewni Ci najlepszą ochronę dla Twojego samochodu.