Daj odpocząć mięśniom i poczuj prawdziwy relaks

Dzisiejsze szybkie tempo życia, mnóstwo stresów, ciągły pośpiech i wymagania, jakie są nam stawiane, powodują, że nasz organizm zwyczajnie nie daje rady. W momencie, kiedy czujemy, że tego wszystkiego zebrało się już za dużo, a zmęczenie fizycznie odbija się na naszych mięśniach i stawach, możemy wybrać się na masaż. Po godzinnej (lub dłuższej) sesji kojącego dotyku mamy szansę poczuć, że wszystkie stresy i problemy oddalają się od nas, odlatują, najważniejsze jest tylko odczuwanie przyjemności i relaks.

Masaż jako doskonały sposób na relaks

Gdy po całym ciężkim i długim dniu wracamy zmęczeni do domu, myślimy zazwyczaj tylko o jednym – by dać w jakiś sposób odpocząć zmęczonym mięśniom i kręgosłupowi, który przez cały czas jest poddawany obciążeniom. Niektórzy w tym celu wybierają kojące gorące kąpiele lub prysznice, inni rozsiadają się wygodnie w ulubionym fotelu lub urządzają sobie krótką drzemkę. Jeszcze inni wybierają odmienną opcję – masaż. Zamawiają godzinę lub choćby pół w ulubionym salonie masażu i w kameralnej atmosferze delektują się przynoszącym ukojenie dotykiem doświadczonego masażysty. Masaż to dobra propozycja dla wszystkich tych, którzy potrzebują odpoczynku i relaksu po ciężkim wysiłku lub męczącym dniu, albo pragną raz na jakiś czas zrobić coś dobrego dla swojego ciała. W zależności od wybranego typu masażu, nasza skóra może być rozpieszczona kontaktem z oliwkami wzbogaconymi o olejki eteryczne, gorącymi kamieniami, czy specjalnymi składnikami, które dadzą skórze to, czego potrzebuje, powodując, że nie tylko się rozluźni, ale także zyska nawilżenie i odżywienie.

Wskazania i przeciwwskazania do masażu

W trosce o swoje zdrowie warto poznać korzyści płynące z zastosowania masażu. Szeroka jest lista przypadków, w których poleca się jego wykonanie, jednak istnieją także sytuacje, w których nie byłby on wskazany w określonej formie czy na danej przestrzeni ciała. Zawsze przed wybraniem się na zabieg masażu, dla pewności że przyniesie on nam wyłącznie korzyści, warto skonsultować się ze swoim lekarzem.

W podanych niżej sytuacjach wykonanie masażu może być wskazane:
– pobudzenie ukrwienia miejscowego i ogólnego,
– zmniejszenie bólu,
– rozproszenie zastoi limfy w organizmie,
– regeneracja blizn na skórze,
– konieczność przyspieszenia przemiany materii,
– wskazanie dla relaksu i regeneracji mięśni.

W niektórych sytuacjach masaże należy stosować ostrożnie. Dzieje się tak w przypadku:
– chorób skóry,
– stanów gorączkowych i zapalnych,
– infekcji wirusowych i bakteryjnych,
– nadciśnienia tętniczego,
– chorób serca,
– zaburzeń krzepliwości krwi,
– zakrzepowego zapalenia żył,
– żylaków.

Należy zaznaczyć, że w takiej sytuacji masaż nie musi być wykluczony w zupełności, ale z pewnością trzeba będzie starannie dobrać jego rodzaj i intensywność oddziaływania.

Gdzie wybrać się na masaż?

Dobrzy masażyści mają ostatnio wielu klientów. Warto znać choćby jedno takie miejsce, do którego będzie można się udać, gdy dopadną nas typowe w dzisiejszym świecie bóle pleców, przemęczenie, czy napięcia mięśni wywołane stresem. Profesjonalni masażyści potrafią te dolegliwości skutecznie zniwelować, tak by pacjent po wstaniu z ich stołu był jak nowo narodzony, zrelaksowany i pełen nowej energii do działania. Raz na jakiś czas taki ‘reset’ przydatny jest każdemu z nas, więc warto skorzystać z oferty salonu masażu.