Jak urządzić małe mieszkanie?

Niewielki metraż wymusza potrzebę przemyślanych i sprytnych rozwiązań. Takie podejście sprawi, że niewielkie lokum nie będzie przypominało graciarni, ale będzie przytulne i miłe. Zatem, jak urządzić małe mieszkanie?
Aranżacja kawalerki powinna opierać się na meblach modułowych. Dzięki temu możemy zaoszczędzić sporo miejsca. Rozsuwane blaty, łóżko chowane w szafie oraz wysoka zabudowa garderoby, umożliwiają uzyskanie pożądanej przestrzeni.

Jeśli szukamy pomysłów na to, jak urządzić małe mieszkanie możemy skorzystać z gotowych porad w internecie. Hasła typu ,, urządzamy kawalerkę”, czy ,, sprytne sposoby na małe mieszkanie” są niezwykle popularne i istnieje mnóstwo stron, które podsuwają niekonwencjonalne aranżacje.
Pamiętajmy też, że w niewielkim lokum bardzo istotny jest kolor wnętrz oraz rodzaj podłogi, czy dywanu. Optyczne powiększenie mieszkania przy pomocy jasnych kolorów farb lub jednolita podłoga z jednego materiału, np paneli lub drewna lub wykładziny, sprawią, że nasze M, wyda się większe. Wówczas aranżacja kawalerki będzie łatwiejsza, gdyż wszystkie elementy w mieszkaniu będą spójne i łatwo je będzie połączyć przy pomocy tekstyliów i dodatków.

Gdy urządzamy kawalerkę na wynajem, miejmy na uwadze, aby również była funkcjonalna. Stara meblościanka i rozwalający się tapczan, nie zachęcą potencjalnych wynajmujących do zainteresowania ofertą. Schludne i niedrogie meble będą zdecydowanie lepszym pomysłem niż Prl-owskie zabytki.
Pytanie odnośnie tego, jak urządzić małe mieszkanie zależy też od indywidualnego gustu. Niemniej jednak minimalistyczne i proste meble są zawsze w cenie i taka aranżacja kawalerki jest ponadczasowa i łatwa w sprzątaniu. Jeśli urządzamy kawalerkę dla siebie, również dbajmy o to, aby nie gromadzić zbędnych gratów, które będą tylko przeszkadzały w niewielkim mieszkaniu.