Nie martw się życiem. Sposoby na trudne sytuacje

Inteligencja emocjonalna to podstawa psychiki człowieka. Współcześnie nauka wynalazła szereg sposobów na rozwiązywanie trudnych sytuacji i cieszenie się życiem. Co robić żeby życie było radosne? Jak nie przejmować się opinią innych osób? Dlaczego przyszłość jest tak ważna ale nie warta nadmiernego planowania? Poznaj kilka przydatnych funkcji umysłu.

Najczęściej martwią się życiem osoby, które nie radzą sobie w stresowych sytuacjach. Właściwie takie sytuacje wcale nie są trudne, jak się na początku mogłoby wydawać. Kilka spostrzeżeń na temat siebie samego i swojej sytuacji, pozwala sprawnie obniżyć poziom stresu, w każdym problematycznym wydarzeniu. Przypatrywanie się swojemu życiu w takich trudnych warunkach, pozwala na doświadczenie sensu życia. Wyzwania są przecież po to żeby je przechodzić, a tym samym umacniać wiarę w swoje możliwości. Możesz pomyśleć co czułaś podczas tego wydarzenia, jak się zachowywałaś, jak myślałaś o sytuacji i ludziach. W ten sposób zneutralizujesz gnieżdżące się w ciele spięcia. A to znacznie obniża poziom stresu i pozwala cieszyć się życiem. Przecież masz ręce, nogi, głowę, możesz śmiało żyć dalej.

Oprócz zastanawiania się nad swoim życiem, bardzo pomocne jest analizowanie i pokazywanie swoich emocji. Pokazywanie ich jest ważne, ponieważ nawet sztucznie generowany śmiech wyzwala endorfiny, porusza szereg mięśni ok. 200 rodzajów. Pomocne przy tym etapie rozwiązywania problemów jest posiadanie przyjaciela. To właśnie on z uśmiechem wysłucha twoich bolączek życiowych. Przyjaciel jest nieocenioną pomocą przy problemach. Osoby, które mówią i okazują emocje szybciej wychodzą z różnorodnych chorób, mniej chorują, szybciej się leczą, a co najważniejsze szybciej wychodzą ze złych stanów emocjonalnych. Nasilone emocje generują automatyczne negatywne myślenie, jeżeli ich nie pokazujesz, to głębią się w tobie i nie pozwalają żyć.

Ważna jest też strefa wpływu to ona mówi tobie co możesz zrobić, na co możesz mieć wpływ, a co powinnaś zaakceptować. Nie masz wpływu na to co już się stało. Masz natomiast pole do popisu w tym co będzie później. Dlatego warto poświęcić chwilę na zaplanowanie kolejnych kroków, które pozwolą tobie przezwyciężyć trudności. Szkoda życia na zamartwianie się problemami. Najlepiej jest skupiać się tylko na tych możliwościach, w zaistniałej sytuacji, które w jakiś sposób od nas zależą.