Kup rolety do altany ogrodowej i ciesz się życiem w każdych warunkach!

Czemu służą altany ogrodowe? Głównie dają nam możliwość spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Ale prawdą jest, że bez odpowiednich zabezpieczeń ta przyjemność może być bardzo krótka. Odpowiednie rolety zewnętrzne mogą to zmienić. Jak? Odpowiedź znajdziesz poniżej.

Rolety do altany na lato

Wczas letnich dni trudno o lepszy relaks niż kilka chwil z książką na świeżym powietrzu, czy wspólny obiad w gronie najbliższych. Promienie słoneczne to jednak mają do siebie, że w ciągu dnia zmienia się ich kąt padania, tak więc do wnętrza altany ogrodowej często dostają w niekomfortowych ilościach. Z jednej strony oślepiają gości. Z drugiej – gwałtownie podwyższają temperaturę i niekiedy nie sposób jest przez to usiedzieć. To problem. Jak nam doradza strona domowniczy.pl/rolety-do-altany-ogrodowej-rodzaje-opinie-cenne-porady/, jego rozwiązaniem mogą być drewniane żaluzje, które idealnie wpasują się konstrukcję altany również wykonanej z drewna. Ale materiałowe rolety rzymskie też są bardzo eleganckie i modne. Sprawdzą się w każdej altance, gdzie będą działać na podobnej zasadzie co zasłony okienne w domowym salonie.

Roleta screen natomiast to coś, czym powinny cechować się najbardziej nowoczesne altany. To w gruncie rzeczy cały system, który może być sterowany za pomocą łańcuszka albo pilota czy aplikacji mobilnej. Tego typu rolety do altany są stosunkowo sztywne i przypominają półprzeźroczyste ekrany. Bez trudu można je ustawić na dowolnym poziomie, skutecznie walcząc z promieniami słonecznymi… oraz wzrokiem wścibskich sąsiadów.

Zakup rolet zewnętrznych na zimę

Rolety foliowe to z kolei najbardziej uniwersalne rozwiązanie. Są wykonane ze zmywalnych tkanin poliestrowych, które są do tego wyjątkowo trwałe. Oznacza to, że ochronią wnętrze altany ogrodowej przed wiatrem, deszczem oraz śniegiem. To dość istotne ze względu chociażby na meble ogrodowe, których nie masz gdzie trzymać poza sezonem. Po co zagracać sobie garaż czy piwnicę, skoro rolety foliowe mogą je chronić przez cały rok?

Takie rozwiązanie jest też niesłychanie praktyczne pod względem pielęgnacji. Mycie folii może odbyć się bez konieczności demontażu i w razie czego można ją zwinąć nawet, gdy jest mokra. Altana ogrodowa wyposażona w takie rolety zewnętrzne to bardzo komfortowe miejsce wypoczynku podczas dosłownie każdej pogody. Więcej o tym możesz przeczytać tutaj: domowniczy.pl/rolety-do-altany-ogrodowej-rodzaje-opinie-cenne-porady/.