- Zrozumienie zwężenia kanału kręgowego: objawy, przyczyny i metody leczenia
- 6 powodów, dla których frezowane ogrzewanie podłogowe to najlepszy wybór
- Jak skutecznie zaprojektować stronę internetową dla lokalnego biznesu?
- Producent opakowań: Jak wybrać najlepszego partnera dla Twojej marki?
- Jak udekorować kościół na ślub? Praktyczny poradnik dla par młodych
Bagno środka Europy – Bałtyk
Nasz rodzimy Bałtyk zamieszkuje około 85 milionów Europejczyków, jednak nie każdy zdaje sobie sprawę, że Bałtyk za kilka bądź kilkanaście lat może się stać największym bagnem Europy, jednak dlaczego? Poznaj informacje.
Dla Polaków Bałtyk był tak ważny, że nie chcieliśmy go oddać nawet za pokój z Niemcami co w efekcie przyniosło nam drugą wojnę światową i ogromne problemy ekologiczne.
Nie wiele osób wie, że Bałtyk jest tak naprawdę cmentarzyskiem wielu statków oraz broni chemicznej, szacuje się, że na dnie leży około 10 tysięcy wraków co w przeciągu 80 lat znacząco wpłynęło na zanieczyszczenie naszego rodzimego morza. Jednak wraki to jeden z wielu problemów z jakimi musi zmagać się Bałtyk.
Mówi się, że na dnie Bałtyku leży ponad 50 tysięcy ton amunicji, jednak zaglądając jeszcze w przeszłość w przedziale około 150 lat na środku zbiornika powstał obszar wielkością zbliżony do Danii, który jest zupełnie pozbawiony tlenu, a w efekcie, także życia. Wiele ścieków oraz innych zanieczyszczeń jest spuszczanych w głąb Bałtyku, co nie pomaga obecnej sytuacji.
Polska znajduje się na pierwszym miejscu państw które najbardziej zanieczyszczają Bałtyk, jednak pomimo tak niechlubnego miejsca, tak naprawdę to Łotwa, oraz Szwecja wprowadzają najwięcej zanieczyszczeń do morza, jednak czy powinniśmy tutaj kogoś obwiniać?
Nie, zamiast wytykać się palcami, powinniśmy zacząć działać, aby jeszcze bardziej nie niszczyć naszego morza Bałtyckiego. Bałtyk posiada tak zwane „Martwe Strefy” które aktualnie stanowią w przybliżeniu jakieś 15% całego morza.
Ponadto nie dość, że na dnie leży mniej więcej 10 tysięcy wraków, 50 tysięcy ton amunicji, to także znajduje się tam 40 tysięcy ton broni chemicznej, co również nie jest niczym dobrym.